![Se eliberează legitimațiile de transport gratuit pentru elevi](DDBA0E4896919C60C225859600406EC6/$FILE/IMG-20200629-WA0020.jpg)
Se eliberează legitimațiile de transport gratuit pentru elevi
Se eliberează legitimațiile de transport gratuit pentru elevi
Elevii din învăţământul preuniversitar acreditat/autorizat, care au domiciliul în Sighișoara, vor putea circula gratuit cu autobuzele și microbuzele pe raza municipiului.
Începând cu data de 1 iulie 2020, aceștia sunt așteptați să se prezinte la chioșcurile de bilete aparținând SC ATT SA, cu carnetul de elev vizat și o fotografie tip, pentru eliberarea legitimației de transport, care le conferă această gratuitate.
Primar,
Prof. Ovidiu-Dumitru Mălăncrăvean
29.06.2020|